ThermoShield

 energeticky úsporné nátěrové hmoty nové generace

Termokeramické nátěrové hmoty na akrylátové bázi dostupné v mnohých barevných odstínech, připravené k okamžitému použití. Tyto nátěrové hmoty mají široké spektrum využití převážně ve stavebnictví. Je možné je aplikovat na téměř všechny druhy podkladů jak v exteriéru tak interiéru ale také na technických konstrukcích. Tato technologie byla již i ve vesmíru.

ThermoShield
 www.thermoshield.cz

Složení 

pojivo - vysoko elastická akrylátová živice, která působením UV záření vytváří dvojitou síťovou struktůru 
výplň - mikrokeramické duté kuličky (uvnitř obsahují inertní plyn)
barvivo - bílá v podobě oxidu titaničitého, popřípadě další barevné pigmenty

Specifické vlastnosti

Plní funkci tepelné keramické membrány - tzn., že nátěr je variabilně difúzně otevřený a zabraňuje vodě a vzdušné vlhkosti pronikání do podkladu, zároveň ale umožňuje její odpařování, takže na podkladech s absorbční a difúzní schopností reguluje vlhkost podkladu a tím zvyšuje tepelný odpor celé konstrukce.
Má velmi vysokou trvalou odráživost - zpět do prostoru odráží 86% slunečního záření. Prokazatelně snižuje náklady v zimě na topení a v létě na klimatizaci - to se dá dokumentovat na základě osmnáctiletých zkušeností. Byly prokázány úspory na topení 29%.

Princip funkce

Mikrokeramické kuličky obsahující inertní plyn, mají nezanedbatelné tepelně-izolační vlastnosti, ale především zabezpečují vysokou odráživost slunečního záření.
Vysoko elastická akrylátová živice ve spojení s mikrokeramickými kuličkami zamezují atmosferické vodě v pronikání do podkladu, současně však při poklesu vzdušné vlhkosti na běžnou úroveň umožňují odpaření vodní páry, která je obsažená v konstrukci. Jedná se o termokeramický krycí povlak, který díky své "variabilní vzdušnosti" působí jako membrána, která podporuje rychlé odpařování nadměrné vlhkosti z podkladu (princip GORE-TEX ). Snížením obsahu vlhkosti konstrukce o pouze 1% zvýšíme izolační schopnost stavebního materiálu o 10%!

Možnosti aplikace

Díky své vysoké elasticitě a přilnavosti je možná aplikace na spoustu různorodých povrchů včetně většiny kovů, dřeva, plastů, pěnové hmoty, textílií, materiálů ze syntetických vláken, betonu, staré i nové omítky a některých předešlých nátěrových vrstev. Vysoká elasticita zamezuje vzniku termodynamicky zaviněných trhlín, co můžeme využít při nátěru na sebe navazujících, avšak rozdílnych konstrukčních prvků s různou tepelnou roztažností. 

Aby shora uvedené všeobecné vlastnosti byly dodrženy tam, kde je třeba, vyrábí se ThermoShield ve třech modifikacích určených především pro následující použití:
ThermoShield Exterieur - barva určená na fasády
ThermoShield Interieur - barva do interiéru
ThermoShield TopShield - barva pro střešní nátěry

Cílem naší firmy je prezentovat tyto produkty takovým způsobem aby byly dostupné odborné i laické veřejnosti, usnadňovaly realizaci nových projektů ale také napomáhaly při řešení havarijních situací.  

Více informací naleznete na stránkách dovozce http://www.thermoshield.cz/

Dnes jsme shledali, že na strránkách Thermoshield není čitelný ceník. V dohledné době toto napravíme. 


Naše společnost je oficiálním smluvním partnerem pro distribuci produktů ThermoShield v Severomoravském regionu. Pokud máte zájem o konkrétní nabídků produktů z oblasti ThermoShield, neváhejte nás kontaktovat.

Aplikace ThermoShieldu v Odrách, Pod lesem 5

před zahájením

 Před použitím Thermoshieldu

Po použití Thermoshieldu 

 

 

 

 

 

 

 

a takto po aplikaci nátěru s předcházející vysprávkou spár a vydrolenin v panelech

Ještě výsledek použití Thermoshieldu z jiné strany

 

 

 

 

 

 

a jsme hotovi