Novinka: UDÍRNY

Nově v našem sortimentu nabízíme: přenosné udírny fy IMPULS spol. s r.o.

Domácí přenosné udírny fy IMPULS spol. s r.o. pro uzení studeným, teplým a horkým kouřem, čili způsob, při kterém se potraviny udí a zároveň tepelně upravují. 

Charakteristika:

Udírny z pozinkovaného nebo nerezové plechu tvoří  uzavřený odvětrávaný prostor pro potraviny, vybavené většinou standartně topeništěm na dřevěné štěpky,drť a piliny, háčky, odkapávací miskou, miskou na ochucené piliny nebo jiné chu´tové a aromatické ingredience, rošty na kolmé nebo roštové uzení aj.. 

udírna s grilem hranata prosklená 2630,-Kč  

Výhody:

Udírny můžeme snadno přenést, jsou určeny k používání ve venkovním prostředí, například na zahradě, terase, v zahradním altánu, nebo i na větším balkonu, pokud sousedům nevadí unikájící z udírny kouř. 

Postup:

Uzení je velmi jednoduché. Do topeniště nasypeme dřevěné štěpky, které se dodávají buď s udírnou, nebo si je můžeme samostatně nakoupit,vytopíme udírnu na příslušnou teplotu, zasypeme topeniště bukovou drť nebo pilinami pro vývin udícího kouře a následně sledujeme stav uzenin, dobu uzení, teplotu a stav topeniště.  Nakonec uzení necháme udírnu několik minut uzavřenou, aby kouř vyprchal odvětrávacím otvorem. Pak už můžeme jen servírovat. 

Příslušenství: 

Zvláštním příslušenstvím většinou bývá elektrická topná spirála o příkonu 2000 W v návaznosti na termostat, teploměr, buková drť a piliny atd.   

K udírnám je možné dodávat buková drť a piliny na uzení (většinou balení á 500g), spotřeba je závislá podle toho jak silné kouřové aroma si přejete. Námi dodávané piliny, jsou od certifikovaného dodavatele a jsou přímo určeny pro uzení v potravinářství. Pro uzení lze použít kromě bukových dubových, jasanových pilin i piliny z ovocných stromů (švestka,meruňka) nebo ořechu. Piliny by měly být z kvalitního, zdravého dřeva, nesmí obsahovat plísně, barvy, nejsou vhodné piliny po řezání motorovou pilou, protože řetěz je mazán olejem.

Závěr:

Uzení je o pohodě a radosti ze skvěle připraveného jídla a dobré společnosti.  

vana pro pohodu

a trošku z jiného soudku